DDB6U50N16W1RP
Automotive Standard
No
Stock information temporarily unavailable.
324.10 MOP
324.09 MOP Each (Supplied in a Tray) (ex VAT)
Production pack (Tray)
1
324.10 MOP
Production pack (Tray)
1
| quantity | Unit price |
|---|---|
Brand
InfineonProduct Type
EasyBRIDGE Module
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
1200V
Mount Type
Clamp
Package Type
EasyBRIDGE
Configuration
Single
Maximum Operating Temperature
175°C
Forward Current If
50A
Minimum Operating Temperature
-40°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
400A
Peak Forward Voltage Vf
0.96V
Peak Reverse Current Ir
1mA