Panasonic 2200 μF Capacitor 6.3 V dc, Through Hole - EEUFS0J222 Radial Lead
Capacitance
2200μF
Mount Type
Through Hole
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Series
FS
Dissipation Factor
0.22%
Country of Origin
Malaysia
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
618.30 MOP
3.092 MOP Each (In a Box of 200) (ex VAT)
618.30 MOP
quantityUnit pricePer Box
200 - 2003.092 MOP618.30 MOP
400+2.968 MOP593.57 MOP
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
2200μF
Mount Type
Through Hole
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Series
FS
Dissipation Factor
0.22%