ISL28006FH50Z-T7A Renesas Electronics, Current Sensing Amplifier Single 5-Pin SOT-23
RS Stock No.: 767-3605Brand: Renesas ElectronicsManufacturers Part No.: ISL28006FH50Z-T7A
brand-logo
View all in Current Sensing Amplifiers
Technical Document
Specifications
Power Supply Type
Single
Typical Single Supply Voltage
2.7 → 28 V
Minimum CMRR
105dB
Number of Channels per Chip
1
Maximum Supply Current
50 μA
Mounting Type
Surface Mount
Package Type
SOT-23
Pin Count
5
Dimensions
2.9 x 1.6 x 1.14mm
Height
1.14mm
Length
2.9mm
Maximum Operating Supply Voltage
28 V
Width
1.6mm
Minimum Operating Supply Voltage
2.7 V
Minimum Operating Temperature
-40 °C
Maximum Operating Temperature
+125 °C
Country of Origin
Malaysia
Product details
Current Sensing Amplifiers, Intersil
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
Each (In a Pack of 2) (ex VAT)
Select packaging type
P.O.A.
Each (In a Pack of 2) (ex VAT)
Select packaging type
Specifications
Power Supply Type
Single
Typical Single Supply Voltage
2.7 → 28 V
Minimum CMRR
105dB
Number of Channels per Chip
1
Maximum Supply Current
50 μA
Mounting Type
Surface Mount
Package Type
SOT-23
Pin Count
5
Dimensions
2.9 x 1.6 x 1.14mm
Height
1.14mm
Length
2.9mm
28 V
Width
1.6mm
2.7 V
Minimum Operating Temperature
-40 °C
Maximum Operating Temperature
+125 °C