TB005-762
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
1,462.10 MOP
3.655 MOP Each (In a Bag of 400) (ex VAT)
1,462.10 MOP
| quantity | Unit price | Per Bag |
|---|---|---|
| 400 - 400 | 3.655 MOP | 1,462.07 MOP |
| 800 - 800 | 3.546 MOP | 1,418.28 MOP |
Technical Document
Specifications
Brand
Same SkyNumber of Contacts
3
Product Type
PCB Terminal Block
Pitch
7.62mm
Current
30A
Housing Material
Polyamide 66
Connector Gender
Male
Minimum Wire Size AWG
26AWG
Maximum Wire Size AWG
10AWG
Orientation
Horizontal
Wire Connection Method
Screw
Colour
Blue
Voltage
300V
Length
22.86mm
Depth
21.7mm
Standards/Approvals
EN 60998-2-1:2004, EN 60998-1:2004, CE, RoHS, UL 1059
Width
12.6mm