Same Sky TBP02P1W-381 Series Pluggable Terminal Block, 10-Contact, 3.81 mm Pitch, TBP02P1W-381-10BE
RS Stock No.: 259-6784Brand: Same SkyManufacturers Part No.: TBP02P1W-381-10BE
brand-logo
View all in Pluggable Terminal Blocks
Technical Document
Specifications
Number of Contacts
10
Product Type
Pluggable Terminal Block
Pitch
3.81mm
Current
8.7A
Housing Material
Polyamide 66
Connector Gender
Female
Minimum Wire Size AWG
28AWG
Maximum Wire Size AWG
16AWG
Orientation
180°
Wire Connection Method
Screw
Colour
Blue
Voltage
300V
Length
38.89mm
Depth
15.5mm
Standards/Approvals
RoHS, EN 60998-2-1:2004, CE, UL 1059, EN 60998-1:2004
Width
11.2mm
Series
TBP02P1W-381
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
44.40 MOP
22.207 MOP Each (In a Pack of 2) (ex VAT)
Select packaging type
44.40 MOP