STMicroelectronics ST25R500-HQWT RF IC, 32-Pin VFQFPN-32
RS Stock No.: 719-471Brand: STMicroelectronicsManufacturers Part No.: ST25R500-HQWT
brand-logo
View all in RF ICs
Technical Document
Specifications
Product Type
RF IC
Technology
NFC
Sub Type
Automotive NFC Reader
Modulation Technique
AM
Data Rate
10Mbps
Package Type
VFQFPN-32
Pin Count
32
Mount Type
Surface Mount
Interface Type
SPI
Minimum Supply Voltage
2.7V
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Length
5mm
Height
1mm
Series
St25
Automotive Standard
AEC-Q100
Country of Origin
Thailand
Click here to find out more
View all in RF ICs
Stock information temporarily unavailable.
36.90 MOP
36.89 MOP Each (ex VAT)
36.90 MOP
36.89 MOP Each (ex VAT)
quantityUnit price
Product Type
RF IC
Technology
NFC
Sub Type
Automotive NFC Reader
Modulation Technique
AM
Data Rate
10Mbps
Package Type
VFQFPN-32
Pin Count
32
Mount Type
Surface Mount
Interface Type
SPI
Minimum Supply Voltage
2.7V
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Length
5mm
Height
1mm