TE Connectivity RN73 20 kΩ, 0805 Thin Film Surface Mount Resistor ±0.1 % 0.1 W - RN73C2A20KB
RS Stock No.: 125-1185Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: RN73C2A20KB
Resistance
20kΩ
Tolerance
±0.1 %
Power Rating
0.1W
Voltage
100V
Temperature Coefficient
-10 ppm/°C, +10 ppm/°C
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
2mm
Height
0.55mm
Width
1.25mm
Product details
RN0805 SMT 10kΩ to 464kΩ
Stable high frequency perfomance
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
85.50 MOP
8.553 MOP Each (In a Bag of 10) (ex VAT)
Select packaging type
85.50 MOP