KOA 33 Ω Ceramic Resistor 2 W 10 % PCF2C330K
RS Stock No.: 178-6290Brand: KOAManufacturers Part No.: PCF2C330K
Resistance
33Ω
Power Rating
2W
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Lead Pitch Radial
38mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Height
7mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
UL, EU
Width
7mm
Length
19mm
Temperature Coefficient
-1500 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm
2,567.90 MOP
5.136 MOP Each (In a Bag of 500) (ex VAT)
2,567.90 MOP
quantityUnit pricePer Bag
500 - 5005.136 MOP2,567.90 MOP
1000 - 15004.982 MOP2,490.92 MOP
Resistance
33Ω
Power Rating
2W
Resistor Type
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Lead Pitch Radial
38mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Height
7mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
UL, EU
Width
7mm
Length
19mm
Temperature Coefficient
-1500 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm